Фронтівський ліцей Вінницького району Вінницької області
Оратівська громада, Вінницька область
Освітній портал оратівського району Підписатися на новини
29 Березня 2023 р

Рій "Закляті козаки" (старша група)

Патріотичне виховання підростаючого покоління – одна з найактуальніших задач нашого часу, метою якого є виховання активної громадянської позиції, моральних цінностей, поваги до батьків, шанобливого ставлення до людей похилого віку, ветеранів Другої світової війни, учасників бойових дій в АТО та зустрічі з ними, пам’яті героїв Небесної сотні, формування людської гідності, духовної єдності поколінь.

В історії кожної держави, кожного народу є події національної гордості. Для українського народу це була і завжди буде Перемога у Другій світовій війні! Ми повинні бути гідними нащадками покоління переможців, знати і пам’ятати про їх безсмертний подвиг, рівного якому немає. Бо це вони – наші діди і прадіди – врятували нашу Вітчизну, Європу, весь світ   від фашизму!

Люди старшого покоління вірять, що їх вікопомні подвиги, неймовірні жертви в часи страшної війни будуть в черговий раз гідно оцінені. Ці події зобов’язують нас вшановувати не лише живих, але й пам’ятати імена жертв фашистської люті на території нашого села, а також про тих, хто зараз не з нами, хто зараз ризикує собою заради нашого світлого майбутнього та єдності нашої держави на Сході України.

Рій «Закляті козаки» у вересні 2014 року розпочав Добре діло: «Вічна слава безсмертно-хоробрим, які кличуть на подвиг живих» в пам'ять про тих, хто кував Велику Перемогу у Другій світовій війні, героїв Небесної сотні та учасників бойових дій в АТО.

Щоб по-справжньому любити свій рідний край, треба досконало знати його історію, пам’ятати всі сторінки життя своїх пращурів. Яка б річниця визволення нашої країни від німецько-фашистських загарбників не наступала, думка про те, що настала тиша, прийшов довгожданий, вистражданий, оплачений дорогою ціною мир, бентежить душу. І саме тому, щоб про це не забували, щоб не згасала пам`ять про тих, хто не шкодував своєї крові, хто приніс на алтар свободи найдорожче, ми збираємо інформацію про ветеранів війни, проводимо дослідження героїчних і трагічних подій Другої світової війни, життєвого шляху та бойових заслуг ветеранів Другої світової війни села та очевидців тих подій.

Неподалік території школи, між розкішних крислатих лип знайшли свій вічний спочинок мужні захисники рідної землі, які віддали найдорожче – життя, в ім’я миру, добра, справедливості. У братській могилі біля школи захороненні воїни, які загинули при визволенні нашого села. Вони залишили нам у спадок свій життєвий досвід, багато мудрих порад, а головне – МИР!

 Ми з біллю у серці усвідомлюємо, що вони не зможуть  разом з нами радіти весні, ласкавому сонечку, щебету птахів, ніжній зелені полів і садів, посмішкам дітей.  Отож жива пам’ять про них й життя продовжується знову, весною оновлюється природа, набухають бруньки, зеленіють листочки могутнього дерева. Нехай ніколи не заросте дорога пам’яті до тих, хто подарував людству свободу і мир!

В листопаді 2014 року та березні 2015 року рій «Закляті козаки» організували операцію «Зелена хвиля». Під час цієї операції всі учасники активно насаджували кущі та дерева біля пам’ятника загиблих героїв.

На протязі року рій «Закляті козаки» систематично доглядав за територією біля пам’ятника та могилами загиблих, а також брав участь в  операції «Впорядкуємо могили загиблих».

Члени роїв НВК «ДНЗ – ЗОШ І-ІІІ ступенів» с. Фронтівка є постійними учасниками соціальних та шкільних акцій: «Ветеран живе поруч», «Від серця до серця», «Ветеранське подвір’я», «Добро починається з тебе», «Не будь байдужим». В рамках благодійних акцій учні відвідували оселю ветерана Ласійчука П.Є. та допомагали прибирати на подвір’ї, по  господарству.

На протязі року організовувалися зустрічі, уроки мужності, круглі столи з ветераном та учасниками бойових дій АТО. На ці заходи були запрошені Ласійчук П.Є., ветеран війни, Казюнь О.М., Вовк А.Л., учасники бойових дій  в АТО.

В НВК започатковані довгострокові постійно діючі проекти з патріотичного виховання «Ми пам’ятаємо». Проект покликаний сприяти усвідомленню дітьми значення та користі благочинності, формуванню активної життєвої та громадської позиції учнів. Всі учасники роїв брали активну участь у цьому проекті.

Рій «Закляті козаки» на чолі з виховником Сиротою Василем Олександровичем проводили пошукову роботу щодо поповнення сторінок шкільного Літопису Пам’яті про події Другої світової війни та про ветеранів с. Фронтівка.

Всім нам добре відома політична та військова ситуація, яка нині склалася в нашій країні. Дуже тяжко розуміти, що кожного дня гинуть наші українці. Прокидається нестримне бажання зберегти життя кожного, хто зараз не з нами, хто зараз ризикує собою заради нашого світлого майбутнього.

На захист суверенітету нашої  неньки-України, не вагаючись виступили найкращі патріоти рідного краю і нашого села: Казюнь О.М., Вовк А.Л., Гончарук А.В., Самборський Ю.Г., Покотило А.С., Янчук Ю.М. Ми усвідомлюємо, що вони потребують особливої допомоги та підтримки у такий важкий час.

Напружена ситуація в нашій країні вимагає рішучих дій від дорослих, а також зворушила і наші дитячі серця. Кожен намагається не стояти осторонь цих кривавих та болючих для кожного свідомого українця подій. Не став винятком і наш навчальний заклад, в якому розгорнулася активна волонтерська робота. Організатором акції «Будьмо єдині, і ми переможемо» був рій «Закляті козаки». Ця акція була спрямована для підтримки духу українських військових. Всі учасники писали душевні листи, у яких висловлювали вдячність воїнам за захист рідної землі від ворогів та щирі побажання вертатися живими і здоровими. Була проведена благодійна ярмарка на підтримку Збройних сил України та учасників бойових дій на Сході під гаслом «Діти Вінниччини – воїнам АТО». Участь в цій акції взяли батьки, учні, вчителі та обслуговуючий персонал НВК. Загальними зусиллями зібрали 10 тис. грн. Частину коштів було передано Житомирському 95 аеромобільному мінометному батальйону, де проходив службу наш односельчанин, старший лейтенант Казюнь Олександр Миколайович. Саме він привіз із частини подяку від командира О.В.Порхуна за надання волонтерської допомоги військовослужбовцям і передав прапор своєї частини. Учасники рою «Закляті козаки» частину коштів з листами, малюнками для захисників Батьківщини, фруктами, солодощами, власноруч виготовленими патріотичними стрічками передали пораненим бійцям у Вінницький обласний клінічний госпіталь. Юні волонтери висловили подяку і щирі побажання повертатися живими і здоровими, вдячність за захист рідної землі, дізнавшись про страшні будні воїнів АТО, про роль волонтерської допомоги та важливість моральної підтримки людей. Поспілкувавшись із захисниками України, всі учасники акції вирішили і надалі продовжувати волонтерську діяльність і допомагати бійцям та пораненим в АТО. Саме підтримка українських військових піднімає бойовий дух наших захисників, віру в перемогу.

Нехай знають наші воїни, що у них є надійна підтримка. Ми завжди з вами, захисники України!

Будьмо єдині і разом ми переможемо!

Пам’ять – це не тільки про минуле, це частина сьогодення.

Підготовкою до захисту Батьківщини вшановуємо подвиги борців за незалежність України. Традиційно на День Перемоги біля пам’ятника загиблих воїнів учасники роїв несуть вахту пам’яті героїв Другої світової війни.

Як підсумок Доброго діла 9 травня біля пам’ятника загиблим солдатам відбувся мітинг пам’яті «Роки йдуть, а пам'ять не старіє», присвячений 73-й річниці завершення Другої світової війни, де взяли участь всі учасники роїв.

 

Логін: *

Пароль: *